Vyhledat
  • tereznvtn

Cesta k rovnováze - symetrický jogín I.Čas od času každý z nás cítí nepohodu ve svém fyzickém těle, nerovnováhu. Tyto asymetrie se při určité intenzitě projeví bolestí, což je již jasný signál k zastavení, odpočinku a změně.

Co znamenají “zdravá záda? Jaké jsou podmínky k jejich udržení? Existují univerzálně platné pozice ke zbavení se jejich bolesti?

Neexistují. Zdravá, funkční záda bez bolesti cítíme v okamžiku, kdy je naše tělo i mysl v rovnováze. Pokud jedna/obě části ztratí rovnováhu, mozek pošle signál bolesti. Jako výstražnou červenou vlajku varující před poškozením.

A jelikož se každý z nás pohybuje a myslí svým vlastním originálním způsobem, i mechanismy, kterými si vytváříme asymetrie jsou odlišné.

Pro každého tedy platí jiná pravidla k obnovení rovnováhy. Z pohledu jógy to znamená, že někomu terapeuticky funguje fyzicky náročnější styl, někomu zas zklidňující a protahující.Nejjednodušší bude praktický příklad, jedné nádherné duše, která ráda praktikuje jógu a běhá. Je normální, že se vlivem našeho pracovního životního stylu vytváří nerovnováha v těle. Níže je naprosto originální asymetrie vytvořená Katarínou.

Jednoduchým svalovým testem jsme zjistili, kde má Katarína asymetrie ukryté a začali s nimi pracovat a vymýšlet kompenzační pozice pro navrácení rovnováhy.

38 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše